images/Logo/Honare-Modern-293x280pix.png

کار آفرینی و ایجاد کسب و کار جدید

کار آفرینی و ایجاد کسب و کار جدید

کارآفرین کیست؟

کارآفرین فردی است که یک کسب و کار جدید ایجاد می کند و بیشتر خطرات را متحمل می شود و از بیشتر پاداش ها لذت می برد. فرآیند راه اندازی یک کسب و کار به عنوان کارآفرینی شناخته می شود. کارآفرین معمولاً به عنوان یک مبتکر، منبع ایده ها، کالاها، خدمات و کسب و کار/یا رویه های جدید دیده می شود. کارآفرینان با استفاده از مهارت ها و ابتکار لازم برای پیش بینی نیازها و ارائه ایده های خوب جدید به بازار، نقش کلیدی در هر اقتصادی ایفا می کنند. کارآفرینی که در پذیرش ریسک های ایجاد یک استارتاپ موفق است، با سود، شهرت و فرصت های رشد مداوم پاداش می گیرد. کارآفرینی که با شکست مواجه می شود منجر به زیان و شیوع کمتر در بازار برای دست اندرکاران می شود. فردی که ریسک راه اندازی یک کسب و کار جدید را به عهده می گیرد، کارآفرین نامیده می شود. یک کارآفرین شرکتی را برای تحقق ایده خود ایجاد می کند، که به عنوان کارآفرینی شناخته می شود، که سرمایه و نیروی کار را به منظور تولید کالا یا خدمات برای سود جمع آوری می کند. کارآفرینی بسیار مخاطره آمیز است، اما همچنین می تواند بسیار با ارزش باشد، زیرا به تولید ثروت اقتصادی، رشد و نوآوری کمک می کند. اطمینان از تامین مالی برای کارآفرینان کلیدی است: منابع مالی شامل وام های SBA و تامین مالی جمعی است. نحوه تشکیل پرونده و پرداخت مالیات توسط کارآفرینان به نحوه راه اندازی کسب و کار از نظر ساختار بستگی دارد.

 

کارآفرینی

 

کارآفرینی چگونه کار می کند

کارآفرینی یکی از منابعی است که اقتصاددانان آن را جزء لاینفک تولید می‌دانند، سه منبع دیگر زمین منابع طبیعی، نیروی کار و سرمایه هستند. یک کارآفرین سه مورد اول را برای تولید کالا یا ارائه خدمات ترکیب می کند. آنها معمولاً یک طرح تجاری ایجاد می کنند، نیروی کار را استخدام می کنند، منابع و منابع مالی را به دست می آورند و رهبری و مدیریت را برای کسب و کار فراهم می کنند.

کارآفرینان معمولاً هنگام ساخت شرکت خود با موانع زیادی روبرو می شوند. سه موردی که بسیاری از آنها به عنوان چالش برانگیزترین آنها ذکر می کنند به شرح زیر است:

  • غلبه بر بوروکراسی
  • استخدام استعداد
  • اخذ فاینانس

اقتصاددانان هرگز تعریف ثابتی از "کارآفرین" یا "کارآفرینی" نداشته اند (کلمه "کارآفرین" از فعل فرانسوی entreprendre به معنای "متعهد شدن" گرفته شده است). اگرچه مفهوم کارآفرین برای قرن‌ها وجود داشت و شناخته شده بود، اقتصاددانان کلاسیک و نئوکلاسیک کارآفرینان را از مدل‌های رسمی خود کنار گذاشتند: آنها تصور می‌کردند که اطلاعات کامل برای بازیگران کاملاً منطقی شناخته می‌شود و جایی برای ریسک‌پذیری یا کشف باقی نمی‌گذارد. تا اواسط قرن بیستم بود که اقتصاددانان به طور جدی تلاش کردند تا کارآفرینی را در مدل های خود بگنجانند. سه متفکر برای گنجاندن کارآفرینان نقش اساسی داشتند: جوزف شومپیتر، فرانک نایت و اسرائیل کرزنر. شومپیتر پیشنهاد کرد که کارآفرینان  نه فقط شرکت ها  مسئول ایجاد چیزهای جدید در جستجوی سود هستند. نایت بر کارآفرینان به عنوان حاملان عدم قطعیت تمرکز کرد و معتقد بود که آنها مسئول ریسک در بازارهای مالی هستند. کرزنر کارآفرینی را فرآیندی می‌دانست که منجر به این کشف شد.

 

چگونه یک کارآفرین شویم

جودی شپرد میست پس از بازنشستگی کفش های رقص حرفه ای خود، با آموزش یک کلاس رقص به غیرنظامیان به یک کارآفرین تبدیل شد تا مقداری پول اضافی به دست آورد. اما به زودی متوجه شد که زنانی که به استودیوی او می‌آیند، کمتر به یادگیری گام‌های دقیق علاقه‌مند هستند تا کاهش وزن و افزایش وزن. شپرد میست سپس مربیانی را برای آموزش کارهای روزمره خود به توده ها آموزش داد و جازرسیس متولد شد. یک قرارداد حق رای دنبال شد. امروزه این شرکت دارای بیش از 8300 مکان در سراسر جهان است. پس از یک دوره مکاتبه ای بستنی سازی، دو کارآفرین، جری گرینفیلد و بن کوهن، 8000 دلار پس انداز را با وام 4000 دلاری جفت کردند، یک پمپ بنزین برلینگتون، وی تی، اجاره کردند و تجهیزاتی را برای ایجاد بستنی با طعم منحصر به فرد برای بازار محلی خریداری کردند. امروزه، بن و جری درآمد سالانه میلیون ها نفر را به دست می آورد. اگرچه افراد خودساخته همیشه یک چهره محبوب در جامعه آمریکا بوده است، کارآفرینی در چند دهه اخیر بسیار رمانتیک شده است. در قرن بیست و یکم، نمونه شرکت‌های اینترنتی مانند آلفابت، سابقاً گوگل (GOOG)، و متا (META)، سابقاً فیسبوک، که هر دو بنیان‌گذاران خود را به شدت ثروتمند کرده‌اند، مردم را شیفته ایده کارآفرین شدن کرده است. برخلاف حرفه‌های سنتی، که اغلب مسیر مشخصی برای دنبال کردن وجود دارد، مسیر کارآفرینی برای بیشتر افراد مبهم است. چیزی که برای یک کارآفرین جواب می دهد ممکن است برای کارآفرین بعدی جواب ندهد و بالعکس. با این اوصاف، هفت مرحله کلی وجود دارد که بیشتر، اگر نه همه، کارآفرینان موفق، آنها را دنبال کرده اند: اطمینان از ثبات مالی این مرحله اول یک الزام سختگیرانه نیست اما قطعا توصیه می شود. در حالی که کارآفرینان کسب‌وکارهای موفقی را ایجاد کرده‌اند در حالی که از نظر مالی در سطح پایین‌تری قرار دارند (به فیس‌بوک فکر کنید، اکنون متا، بنیانگذار مارک زاکربرگ به عنوان یک دانشجوی کالج)، شروع کردن با عرضه نقدی کافی و اطمینان از سرمایه‌گذاری مداوم تنها می‌تواند به یک کارآفرین مشتاق کمک کند، و شخصیت آنها را افزایش دهد. باند و دادن زمان بیشتری به آنها برای ایجاد یک کسب و کار موفق، به جای نگرانی در مورد کسب درآمد سریع.

 

کارآفرینی و ایجاد کسب و کار جدید

 

یک مجموعه مهارت متنوع بسازید

هنگامی که یک فرد دارای مالی قوی است، مهم است که مجموعه ای متنوع از مهارت ها را ایجاد کند و سپس آن مهارت ها را در دنیای واقعی به کار گیرد. زیبایی مرحله دو این است که می توان آن را همزمان با مرحله یک انجام داد. ایجاد یک مجموعه مهارت را می توان از طریق یادگیری و آزمایش کارهای جدید در تنظیمات دنیای واقعی به دست آورد. به عنوان مثال، اگر یک کارآفرین مشتاق سابقه ای در امور مالی داشته باشد، می تواند به سمت فروش در شرکت فعلی خود حرکت کند تا مهارت های نرم لازم برای موفقیت را بیاموزد. هنگامی که مجموعه مهارت های متنوعی ساخته می شود، ابزاری به کارآفرین می دهد که می تواند در مواجهه با اجتناب ناپذیری موقعیت های سخت به آن تکیه کند. در مورد اینکه آیا رفتن به دانشگاه برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق ضروری است یا خیر، بحث های زیادی صورت گرفته است. بسیاری از کارآفرینان مشهور به دلیل انصراف از کالج مشهور هستند: استیو جابز، مارک زاکربرگ و لری الیسون. اگرچه رفتن به کالج برای ایجاد یک کسب و کار موفق ضروری نیست، اما می تواند به جوان ها چیزهای زیادی در مورد جهان به طرق دیگر بیاموزد. و این ترک‌های معروف کالج استثنا هستند تا معمول. ممکن است کالج برای همه مناسب نباشد و انتخاب شخصی است، اما چیزی است که باید در مورد آن فکر کرد، به خصوص با توجه به قیمت بالای تحصیلات دانشگاهی در ایالات متحده. اینکه برای شروع یک کسب و کار نیاز به داشتن رشته کارآفرینی است، درست نیست. افرادی که کسب‌وکارهای موفقی ایجاد کرده‌اند، در موضوعات مختلف تحصیل کرده‌اند و انجام این کار می‌تواند چشمان شما را به روی طرز تفکر متفاوتی باز کند که می‌تواند به شما در ایجاد کسب‌وکارتان کمک کند.

 

یک مشکل برای حل را شناسایی کنید

از طریق مصرف محتوا در چندین کانال، یک کارآفرین مشتاق قادر به شناسایی مشکلات مختلف برای حل است. یک ضرب المثل تجاری حکم می کند که محصول یا خدمات یک شرکت باید یک نقطه درد خاص را حل کند. یا برای یک تجارت دیگر یا برای یک گروه مصرف کننده. از طریق شناسایی یک مشکل، یک کارآفرین مشتاق می‌تواند کسب‌وکاری را حول حل آن مشکل ایجاد کند. ترکیب مراحل سه و چهار بسیار مهم است تا بتوان با نگاه کردن به صنایع مختلف به عنوان یک خارجی، مشکلی را برای حل آن شناسایی کرد. این اغلب به یک کارآفرین مشتاق این توانایی را می دهد که مشکلی را ببیند که دیگران ممکن است نبینند.

 

آن مشکل را حل کنید

استارت آپ های موفق یک مشکل خاص را برای سایر شرکت ها یا مردم حل می کنند. این به عنوان "افزودن ارزش در مشکل" شناخته می شود. تنها از طریق ارزش افزودن به یک مشکل یا نقطه درد خاص، یک کارآفرین موفق می شود. مثلاً بگویید، تشخیص می‌دهید که فرآیند گرفتن نوبت دندانپزشکی برای بیماران پیچیده است و در نتیجه دندانپزشکان مشتریان خود را از دست می‌دهند. ارزش می تواند ایجاد یک سیستم قرار آنلاین باشد که رزرو قرار ملاقات را آسان تر می کند. بیشتر کارآفرینان به تنهایی نمی توانند این کار را انجام دهند. دنیای کسب و کار یک دنیای سخت است و دریافت هر کمکی که می توانید همیشه به شما کمک می کند و زمان لازم برای رسیدن به یک تجارت موفق را کاهش می دهد. شبکه سازی برای هر کارآفرین جدید حیاتی است. ملاقات با افراد مناسب که می توانند شما را با مخاطبین در صنعت خود آشنا کنند، مانند تامین کنندگان، تامین کنندگان مالی و حتی مربیان مناسب، می تواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد. شرکت در کنفرانس ها، ایمیل زدن و تماس با افراد در این صنعت، صحبت با برادر دوست پسر عموی خود که در یک تجارت مشابه است، به شما کمک می کند وارد دنیا شوید و افرادی را کشف کنید که می توانند شما را راهنمایی کنند. هنگامی که با افراد مناسب پای خود را در خانه بگذارید، انجام یک تجارت بسیار آسان تر می شود. هر کارآفرینی باید در شرکت خود رهبر باشد. به سادگی انجام نیازهای روزانه منجر به موفقیت نخواهد شد. یک رهبر باید سخت کار کند، انگیزه دهد و به کارکنان خود الهام بخشد تا به بهترین پتانسیل خود دست یابند، که منجر به موفقیت شرکت می شود. به برخی از بزرگترین و موفق ترین شرکت ها نگاه کنید. همه آنها رهبران بزرگی داشته اند. اپل و استیو جابز، بیل گیتس و مایکروسافت، باب ایگر و دیزنی و غیره. این افراد را مطالعه کنید و کتاب های آنها را بخوانید تا ببینید چگونه می توانید یک رهبر عالی باشید و به رهبری تبدیل شوید که کارمندان شما می توانند با الگوبرداری از شما پیروی کنند.

 

کارآفرینی و ایجائ کسب و کار

 

تامین مالی کارآفرینی

با توجه به مخاطره‌آمیز بودن یک سرمایه‌گذاری جدید، جذب سرمایه سرمایه به‌ویژه چالش‌برانگیز است و بسیاری از کارآفرینان با آن از طریق راه‌اندازی راه‌اندازی با آن برخورد می‌کنند: تامین مالی یک کسب‌وکار با استفاده از روش‌هایی مانند استفاده از پول خود، ارائه سهام عرق برای کاهش هزینه‌های نیروی کار، به حداقل رساندن موجودی، و فاکتورینگ دریافتنی ها در حالی که برخی از کارآفرینان تنها بازیکنانی هستند که در تلاشند تا کسب و کارهای کوچک را از زمین خارج کنند، برخی دیگر شرکای مسلح با دسترسی بیشتر به سرمایه و سایر منابع را می پذیرند. در این شرایط، شرکت‌های جدید ممکن است از سرمایه‌گذاران خطرپذیر، سرمایه‌گذاران فرشته، صندوق‌های تامینی، تامین مالی جمعی یا از طریق منابع سنتی‌تر مانند وام‌های بانکی، تامین مالی دریافت کنند.

 

منابع برای کارآفرینان

منابع مالی مختلفی برای کارآفرینانی که کسب و کار خود را راه اندازی می کنند وجود دارد. دریافت وام کسب و کار کوچک از طریق اداره کسب و کار کوچک (SBA) می تواند به کارآفرینان کمک کند تا با وام های مقرون به صرفه، کسب و کار خود را شروع کنند. SBA به اتصال مشاغل به ارائه دهندگان وام کمک می کند. اگر کارآفرینان بخواهند بخشی از سهام خود را در کسب و کار خود رها کنند، ممکن است در قالب سرمایه‌گذاران فرشته و سرمایه‌گذاران خطرپذیر، تأمین مالی پیدا کنند. این نوع سرمایه گذاران علاوه بر صرف سرمایه، راهنمایی، راهنمایی و ارتباطات را نیز ارائه می دهند. تامین مالی جمعی همچنین به روشی محبوب برای کارآفرینان برای افزایش سرمایه، به ویژه از طریق Kickstarter تبدیل شده است. یک کارآفرین صفحه ای را برای محصول خود ایجاد می کند و یک هدف پولی برای رسیدن به آن ایجاد می کند، در حالی که به کسانی که اهدا می کنند قول می دهد، مانند محصولات یا تجربیات.

 

بوت استرپینگ برای کارآفرینان

Bootstrapping به ایجاد یک شرکت تنها از پس انداز شما به عنوان یک کارآفرین و همچنین از فروش اولیه کسب و کار شما اشاره دارد. این فرآیند دشواری است زیرا تمام ریسک مالی بر دوش کارآفرین گذاشته می شود و جای کمی برای خطا وجود دارد. اگر کسب و کار شکست بخورد، کارآفرین نیز ممکن است تمام پس انداز زندگی خود را از دست بدهد. مزیت بوت استرپینگ این است که یک کارآفرین می تواند کسب و کار را با چشم انداز خود و بدون دخالت خارجی یا سرمایه گذارانی که خواستار سود سریع هستند، اداره کند. همانطور که گفته شد، گاهی اوقات داشتن کمک خارجی می تواند به یک تجارت کمک کند تا اینکه به آن آسیب برساند. بسیاری از شرکت ها با استراتژی بوت استرپینگ موفق شده اند، اما این مسیر دشواری است.

 

کسب و کار کوچک در مقابل کارآفرینی

یک کسب و کار کوچک و کارآفرینی اشتراکات زیادی دارند اما متفاوت هستند. یک کسب و کار کوچک یک شرکت است، معمولاً یک شرکت انفرادی یا مشارکتی، که یک تجارت متوسط ​​یا بزرگ نیست، به صورت محلی فعالیت می کند و به منابع یا سرمایه زیادی دسترسی ندارد. کارآفرینی به فردی اطلاق می‌شود که ایده‌ای دارد و قصد دارد آن ایده را اجرا کند، معمولاً برای ایجاد اختلال در بازار فعلی با یک محصول یا خدمات جدید. کارآفرینی معمولاً به عنوان یک کسب و کار کوچک شروع می شود، اما چشم انداز بلندمدت بسیار بیشتر است، به دنبال سود بالا و گرفتن سهم بازار با یک ایده جدید نوآورانه است. چگونه کارآفرینان کسب درآمد می کنند کارآفرینان مانند هر تجارت دیگری پول در می آورند: آنها به دنبال تولید درآمدی بیشتر از هزینه ها هستند. افزایش درآمد هدف است و می توان از طریق بازاریابی، تبلیغات شفاهی و شبکه به آن دست یافت. پایین نگه داشتن هزینه ها نیز بسیار مهم است زیرا منجر به حاشیه سود بالاتر می شود. این را می توان از طریق عملیات کارآمد و در نهایت صرفه جویی در مقیاس به دست آورد.

 

مالیات برای کارآفرینان

مالیات هایی که به عنوان یک کارآفرین پرداخت می کنید به نحوه راه اندازی کسب و کارتان از نظر ساختار بستگی دارد. مالکیت انحصاری: کسب‌وکاری که به این روش راه‌اندازی می‌شود، توسعه فردی است. درآمد و هزینه های تجاری در جدول C در اظهارنامه مالیاتی شخصی شما ثبت می شود و بر اساس نرخ مالیات فردی شما مشمول مالیات می شوید. مشارکت: برای اهداف مالیاتی، شرکت تضامنی مانند یک شرکت انفرادی عمل می کند، تنها تفاوت این است که درآمد و هزینه ها بین شرکا تقسیم می شود. مزایای زیادی وجود دارد که کارآفرینان می توانند از طریق مالیات به دست آورند، مانند کسر دفتر خانه و خدمات آب و برق، مسافت پیموده شده برای سفر کاری، تبلیغات و هزینه های سفر. C-Corporation: C-corporation یک شخص حقوقی مجزا است و دارای مالیات جداگانه ای است که از کارآفرین در IRS ثبت شده است. درآمد کسب و کار به جای نرخ مالیات بر درآمد شخصی، بر اساس نرخ مالیات شرکتی مشمول مالیات خواهد بود شرکت با مسئولیت محدود (LLC) یا S-Corporation: این دو گزینه مانند شرکت C اما معمولاً با مبالغ پایین‌تری مشمول مالیات می‌شوند.

 

نحوه کسب کار صحیح

 

ویژگی کارآفرینان

داستان های موفقیت کارآفرینی چه چیز مشترک دیگری دارند؟ آنها همیشه شامل افراد سخت کوش می شوند که در چیزهایی که به طور طبیعی به آنها علاقه دارند شیرجه می زنند. با اعتبار دادن به این ضرب المثل، «راهی برای دریافت حقوق برای شغلی که به صورت رایگان انجام می‌دهید، بیابید»، می‌توان گفت که شور و شوق مهم‌ترین مؤلفه‌ای است که صاحبان کسب‌وکارهای نوپا باید داشته باشند، و هر مزیتی به آن کمک می‌کند. در حالی که چشم انداز تبدیل شدن به رئیس خود و کسب ثروت برای رویاپردازان کارآفرین جذاب است، اما جنبه منفی احتمالی آویزان کردن زونا بسیار زیاد است. درآمد تضمین نشده است، مزایای حمایتی کارفرما از بین می‌رود، و زمانی که کسب‌وکارتان ضرر می‌کند، دارایی‌های شخصی شما ضربه می‌زند. نه فقط نتیجه یک شرکت اما پایبندی به چند اصل آزموده شده و واقعی می تواند تا حد زیادی در انتشار ریسک کمک کند. موارد زیر چند ویژگی لازم برای یک کارآفرین موفق است.

 

1. همه کاره

هنگام شروع کار، ضروری است که هر زمان که ممکن است شخصاً فروش و سایر تعاملات با مشتری را مدیریت کنید. تماس مستقیم با مشتری روشن ترین راه برای دریافت بازخورد صادقانه در مورد آنچه بازار هدف دوست دارد و آنچه می توانید بهتر انجام دهید است. اگر همیشه عملی نیست که تنها رابط مشتری باشید، کارآفرینان باید کارکنان را آموزش دهند تا نظرات مشتریان را به طور طبیعی دعوت کنند. این نه تنها باعث می‌شود مشتریان احساس قدرت کنند، بلکه مشتریان شادتر احتمالاً کسب‌وکار را به دیگران توصیه می‌کنند. پاسخگویی شخصی به تلفن یکی از مهمترین مزیت های رقابتی کارآفرینان خانگی نسبت به رقبای بزرگتر خود است. در زمان واکنش شدید فناوری پیشرفته، که مشتریان از پاسخ‌های خودکار و منوهای لحن لمسی ناامید شده‌اند، شنیدن صدای انسان یکی از راه‌های مطمئن برای جذب مشتریان جدید و ایجاد احساس قدردانی برای مشتریان فعلی است. یک واقعیت مهم، با توجه به اینکه حدود 80٪ از کل تجارت از مشتریان تکراری ایجاد می شود. به طور متناقض، در حالی که مشتریان برای دسترسی تلفنی با لمس بالا ارزش قائل هستند، آنها همچنین انتظار یک وب سایت بسیار شیک را دارند. حتی اگر کسب و کار شما در یک صنعت با فناوری پیشرفته نیست، کارآفرینان همچنان باید از فناوری اینترنت برای انتقال پیام خود استفاده کنند. یک کسب و کار مبتنی بر گاراژ استارتاپ می تواند وب سایتی برتر نسبت به یک شرکت 100 میلیون دلاری داشته باشد. فقط مطمئن شوید که یک انسان زنده در سمت دیگر شماره تلفن ذکر شده است.

 

2. انعطاف پذیر

تعداد کمی از صاحبان کسب و کار موفق فرمول های عالی را مستقیماً از دروازه پیدا می کنند. برعکس: ایده ها باید در طول زمان شکل بگیرند. چه تغییر در طراحی محصول و چه تغییر اقلام غذایی در منو، یافتن نقطه شیرین عالی نیاز به آزمون و خطا دارد. هاوارد شولتز، رئیس و مدیر عامل سابق استارباکس در ابتدا فکر می کرد که پخش موسیقی اپرای ایتالیایی از طریق بلندگوهای فروشگاه، تجربه قهوه خانه ایتالیایی را که او سعی در تکرار آن داشت، برجسته می کند. اما مشتریان چیزها را متفاوت می دیدند و به نظر نمی رسید که آریا را با اسپرسوهای خود دوست داشته باشند. در نتیجه، شولتز اپرا را رها کرد و به جای آن صندلی های راحت معرفی کرد.

 

3. آگاه پول

از طریق قلب هر کسب و کار جدید موفق، یک سرمایه گذاری، رگ حیات جریان نقدی ثابت را می زند، که برای خرید موجودی، پرداخت اجاره، نگهداری تجهیزات و ارتقای کسب و کار ضروری است. کلید ماندن در سیاهی حسابداری دقیق درآمد در مقابل هزینه ها است. و از آنجایی که اکثر مشاغل جدید در سال اول سودی به دست نمی آورند، با کنار گذاشتن پول برای این احتمال، کارآفرینان می توانند به کاهش خطر کمبود بودجه کمک کنند. در رابطه با این موضوع، ضروری است که هزینه‌های شخصی و تجاری را از هم جدا نگه دارید، و هرگز برای پوشش هزینه‌های زندگی روزانه در سرمایه‌های تجاری فرو نروید. البته، پرداخت حقوق واقعی به خود مهم است که به شما امکان می دهد موارد ضروری را پوشش دهید، اما نه خیلی بیشتر. به ویژه جایی که سرمایه گذاران درگیر هستند. البته، چنین فداکاری‌هایی می‌تواند روابط را با عزیزانی که ممکن است نیاز به تطبیق با استانداردهای پایین‌تر زندگی و تحمل نگرانی در مورد به خطر انداختن دارایی‌های خانواده داشته باشند، تیره کند. به همین دلیل، کارآفرینان باید زودتر از موعد با این مسائل ارتباط برقرار کنند و مطمئن شوند که عزیزان قابل توجهی از نظر معنوی در این زمینه هستند.

 

4. انعطاف پذیر

راه اندازی کسب و کار خود بسیار دشوار است، به خصوص شروع کار از ابتدا. نیاز به زمان، فداکاری و شکست زیادی دارد. یک کارآفرین موفق باید در برابر همه مشکلات در مسیر پیش رو انعطاف پذیر باشد. هر زمان که با شکست یا رد مواجه می شوند، باید به پیشروی ادامه دهند. شروع کسب و کار شما یک فرآیند یادگیری است و هر فرآیند یادگیری با منحنی یادگیری همراه است که می تواند خسته کننده باشد، به خصوص زمانی که پول در خط است. اگر می خواهید موفق شوید، مهم است که هرگز در شرایط سخت تسلیم نشوید.

 

5. متمرکز

مشابه تاب آوری، یک کارآفرین موفق باید متمرکز بماند و سر و صدا و شک و تردیدهای ناشی از راه اندازی یک کسب و کار را از بین ببرد. منحرف شدن، باور نکردن به غرایز و ایده های خود، و از دست دادن چشم از هدف نهایی، نسخه ای برای شکست است. یک کارآفرین موفق همیشه باید به خاطر داشته باشد که چرا کسب و کار خود را راه اندازی کرده است و همچنان در مسیر موفقیت خود باقی بماند.

 

6. کسب و کار هوشمند

دانستن نحوه مدیریت پول و درک صورت های مالی برای هر کسی که کسب و کار خود را اداره می کند بسیار مهم است. دانستن درآمدها، هزینه های خود و نحوه افزایش یا کاهش آنها به ترتیب مهم است. اطمینان از اینکه از طریق پول نقد نسوزانید به شما امکان می دهد تجارت را زنده نگه دارید. اجرای یک استراتژی کسب و کار صحیح، شناخت بازار هدف، رقبا، نقاط قوت و ضعف، به شما این امکان را می دهد که روی چشم انداز دشوار اداره کسب و کار خود مانور دهید.

 

7. ارتباط دهنده ها

ارتباط موفق تقریباً در هر جنبه ای از زندگی مهم است، صرف نظر از اینکه چه کاری انجام می دهید. همچنین در راه اندازی یک کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است. از انتقال ایده‌ها و استراتژی‌هایتان به سرمایه‌گذاران بالقوه گرفته تا به اشتراک گذاشتن طرح کسب‌وکارتان با کارمندانتان تا مذاکره با تأمین‌کنندگان، همگی نیازمند ارتباط موفق هستند.

 

همه کارآفرینان یکسان نیستند و همه اهداف یکسانی ندارند. در اینجا چند نوع کارآفرین آورده شده است:

 

1. سازنده

سازندگان به دنبال ایجاد مشاغل مقیاس پذیر در یک بازه زمانی کوتاه هستند. سازندگان معمولاً در دو تا چهار سال اول 5 میلیون دلار درآمد دارند و تا 100 میلیون دلار یا بیشتر به درآمد خود ادامه می دهند. این افراد با استخدام بهترین استعدادها و جستجوی بهترین سرمایه گذاران به دنبال ایجاد زیرساخت قوی هستند. آنها دارای شخصیت های خلقی هستند که برای رشد سریع آنها مناسب است اما می تواند روابط شخصی و تجاری را دشوار کند.

 

2. فرصت طلب

کارآفرینان فرصت‌طلب، افرادی خوش‌بین هستند که می‌توانند فرصت‌های مالی را انتخاب کنند، در زمان مناسب وارد شوند، در طول زمان رشد خود را حفظ کنند و زمانی که یک کسب‌وکار به اوج خود می‌رسد، خارج می‌شوند. این نوع از کارآفرینان به سود و ثروتی که خواهند ساخت توجه دارند، بنابراین جذب ایده هایی می شوند که در آن می توانند درآمد باقیمانده یا تجدید ایجاد کنند. از آنجا که آنها به دنبال یافتن فرصت های به موقع هستند، کارآفرینان فرصت طلب می توانند تکانشی باشند. مبتکر نوآوران آن دسته از افراد کمیاب هستند که ایده یا محصولی عالی ارائه می دهند که هیچ کس قبلاً به آن فکر نکرده است. به توماس ادیسون، استیو جابز و مارک زاکربرگ فکر کنید. این افراد روی چیزی که دوست داشتند کار کردند و از این طریق فرصت های تجاری پیدا کردند. نوآوران به جای تمرکز بر پول، بیشتر به تأثیر محصولات و خدماتشان بر جامعه اهمیت می دهند. این افراد در اداره یک کسب و کار بهترین نیستند زیرا افرادی ایده پرداز هستند، بنابراین اغلب عملیات روزانه را به افرادی که در این زمینه توانمندتر هستند واگذار می کنند. متخصص این افراد تحلیل گر و ریسک گریز هستند. آنها دارای یک مجموعه مهارت قوی در زمینه خاصی هستند که از طریق آموزش یا کارآموزی به دست آمده است. یک کارآفرین متخصص کسب‌وکار خود را از طریق شبکه‌سازی و ارجاع‌ها ایجاد می‌کند و در نتیجه رشد کندتری نسبت به یک کارآفرین سازنده دارد.

 

3. کارآفرینی کسب و کارهای کوچک

کارآفرینی کسب و کارهای کوچک ایده افتتاح یک کسب و کار بدون تبدیل آن به یک شرکت بزرگ یا باز کردن زنجیره های زیادی است. یک رستوران تک مکان، یک فروشگاه مواد غذایی، یا یک مغازه خرده فروشی برای فروش کالاهای دست ساز شما، همگی نمونه ای از کارآفرینی در کسب و کارهای کوچک هستند. این افراد معمولاً پول خود را سرمایه‌گذاری می‌کنند و اگر کسب‌وکارشان به سودی برسد، موفق می‌شوند، که از آن زندگی می‌کنند. آنها سرمایه گذار خارجی ندارند و تنها در صورتی وام می گیرند که به ادامه کسب و کار کمک کند.

 

4. راه اندازی مقیاس پذیر

اینها شرکت هایی هستند که با یک ایده منحصر به فرد شروع می کنند. سیلیکون ولی فکر کنید امیدها به نوآوری با یک محصول یا خدمات منحصر به فرد و ادامه رشد شرکت، به طور مداوم با گذشت زمان افزایش می یابد. این نوع شرکت ها اغلب برای رشد ایده خود و دستیابی به بازارهای متعدد به سرمایه گذاران و مقادیر زیادی سرمایه نیاز دارند.

 

5. شرکت بزرگ کارآفرینی

شرکت بزرگ یک بخش تجاری جدید است که در یک شرکت موجود ایجاد شده است. شرکت موجود ممکن است در موقعیت مناسبی برای انشعاب در بخش‌های دیگر قرار داشته باشد یا ممکن است موقعیت خوبی برای مشارکت در فناوری جدید داشته باشد. مدیران عامل این شرکت‌ها یا بازار جدیدی را برای شرکت پیش‌بینی می‌کنند یا افراد درون شرکت ایده‌هایی را تولید می‌کنند که برای شروع فرآیند به مدیریت ارشد می‌آورند.

 

6. کارآفرینی اجتماعی

هدف کارآفرینی اجتماعی ایجاد منفعت برای جامعه و نوع بشر است. آنها بر کمک به جوامع یا محیط زیست از طریق محصولات و خدمات خود تمرکز می کنند. آنها توسط سود هدایت نمی شوند، بلکه بیشتر با کمک به دنیای اطراف خود هدایت می شوند.

 

7. کارآفرینان و اقتصاد

در زبان اقتصاددان، یک کارآفرین به عنوان عامل هماهنگ کننده در اقتصاد سرمایه داری عمل می کند. این هماهنگی به شکل منابعی است که به سمت فرصت‌های سود بالقوه جدید هدایت می‌شوند. کارآفرین منابع مختلف، اعم از محسوس و نامشهود را به حرکت در می آورد و تشکیل سرمایه را ارتقا می دهد. در بازاری پر از عدم قطعیت، این کارآفرین است که در واقع می تواند به رفع عدم قطعیت کمک کند، زیرا آنها قضاوت می کنند یا ریسک را به عهده می گیرند. تا جایی که سرمایه داری یک سیستم سود و زیان پویا است، کارآفرینان به کشف کارآمد می پردازند و دانش را به طور مداوم آشکار می کنند. شرکت های تاسیس شده با افزایش رقابت و چالش های کارآفرینان روبرو هستند که اغلب آنها را به سمت تلاش های تحقیق و توسعه نیز سوق می دهد. در شرایط فنی اقتصادی، کارآفرین مسیر تعادل در حالت پایدار را مختل می کند.

 

8. چگونه کارآفرینی به اقتصاد کمک می کند

پرورش کارآفرینی می تواند از چندین جهت بر اقتصاد و جامعه تأثیر مثبت بگذارد. برای شروع، کارآفرینان کسب و کارهای جدیدی ایجاد می کنند. آنها کالاها و خدمات را اختراع می کنند و در نتیجه اشتغال ایجاد می کنند و اغلب یک اثر موج دار ایجاد می کنند و در نتیجه توسعه هر چه بیشتر می شود. به عنوان مثال، پس از شروع چند شرکت فناوری اطلاعات در هند در دهه 1990، مشاغل در صنایع مرتبط مانند عملیات مرکز تماس و ارائه دهندگان سخت افزار نیز شروع به توسعه کردند و خدمات و محصولات پشتیبانی را ارائه کردند. کارآفرینان به درآمد ناخالص ملی اضافه می کنند. کسب و کارهای موجود ممکن است محدود به بازارهای خود باقی بمانند و در نهایت به سقف درآمدی خود برسند. اما محصولات یا فناوری های جدید بازارهای جدید و ثروت جدیدی ایجاد می کنند. و افزایش اشتغال و درآمد بیشتر به پایه مالیاتی کشور کمک می کند و امکان هزینه های بیشتر دولت را برای پروژه های عمومی فراهم می کند. کارآفرینان تغییرات اجتماعی را ایجاد می کنند. آنها با اختراعات منحصر به فردی که وابستگی به روش ها و سیستم های موجود را کاهش می دهد، سنت شکنی می کنند و گاهی اوقات آنها را منسوخ می کند. برای مثال، گوشی‌های هوشمند و اپلیکیشن‌های آن‌ها، کار و بازی را در سراسر جهان متحول کرده‌اند. کارآفرینان در پروژه های اجتماعی سرمایه گذاری می کنند و به موسسات خیریه و سایر سازمان های غیرانتفاعی کمک می کنند و از اهدافی فراتر از اهداف خود حمایت می کنند. به عنوان مثال، بیل گیتس از ثروت قابل توجه خود برای آموزش و ابتکارات بهداشت عمومی استفاده کرده است.

 

9. اکوسیستم های کارآفرینی

تحقیقاتی وجود دارد که نشان می‌دهد سطوح بالای خوداشتغالی می‌تواند توسعه اقتصادی را متوقف کند: اگر کارآفرینی به درستی تنظیم نشود، می‌تواند منجر به اعمال ناعادلانه بازار و فساد شود و تعداد زیاد کارآفرینان می‌توانند نابرابری درآمدی را در جامعه ایجاد کنند. با این حال، به طور کلی، کارآفرینی یک محرک حیاتی برای نوآوری و رشد اقتصادی است. بنابراین، تقویت کارآفرینی بخش مهمی از استراتژی های رشد اقتصادی بسیاری از دولت های محلی و ملی در سراسر جهان است. برای این منظور، دولت‌ها معمولاً به توسعه اکوسیستم‌های کارآفرینی کمک می‌کنند، که ممکن است شامل خود کارآفرینان، برنامه‌های کمکی تحت حمایت دولت و سرمایه‌گذاران خطرپذیر باشد. آنها همچنین ممکن است شامل سازمان های غیر دولتی مانند انجمن های کارآفرینان، مراکز رشد کسب و کار و برنامه های آموزشی باشند. به عنوان مثال، دره سیلیکون کالیفرنیا اغلب به عنوان نمونه ای از یک اکوسیستم کارآفرینی با عملکرد خوب ذکر می شود. این منطقه دارای یک پایگاه سرمایه گذاری خطرپذیر به خوبی توسعه یافته، یک مجموعه بزرگ از استعدادهای تحصیلکرده، به ویژه در زمینه های فنی، و طیف گسترده ای از برنامه های دولتی و غیردولتی است که سرمایه گذاری های جدید را تقویت می کند و اطلاعات و حمایت از کارآفرینان را فراهم می کند.

 

 

 گروه چاپ و تبلیغات طرح و نقش (هنر مدرن) با بیش از 20 سال سابقه در زمینه چاپ و تبلیغات، با تکیه بر افراد متخصص و ماشین آلات مدرن و با ارائه سرویس های جامع تبلیغات و چاپ قادر است ایده ها وخواسته های تجاری شما را به صورتی عملیاتی پیاده سازی نماید. باعث افتخار ما خواهد بود تا بتوانیم مجری و مشاور در زمینه  رشد و پیشرفت تجاری شما باشیم. جهت مشاوره با کارشناسان ما لطفا تماس حاصل فرمایید.


 این مقاله زیر مجموعه خدمات چاپ می باشد.


 کلمات کلیدی: گروه چاپ و تبلیغات طرح و نقش،اصول و فنون مذاکره، کارآفرینی، کسب و کار جدید.

فهرست مقالات

 

  مشاوره، طراحی

  دیجیتال مارکتینگ 

چاپ   سازه های نمایشگاهی   دکوراسیون داخلی   آموزش و مهارت

 

Main Menu